Hotel w Szczyrku – jak stać się współwłaścicielem?

Hotel w Szczyrku – jak stać się współwłaścicielem?

Szczyrk jest jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości w polskich górach. Inwestycje w tutejszą infrastrukturę noclegową zapewniają stały i w miarę pewny zysk. Dla wielu osób przeszkodą może być jednak konieczność wyłożenia dużej sumy – budowa skromnego nawet pensjonatu, wraz z zakupem gruntu w turystycznej miejscowości, to inwestycja opłacalna, lecz wymagająca sporych środków. Rozwiązaniem może być nabycie apartamentu inwestycyjnego.

Apartamenty inwestycyjne – czym są?

Apartamenty inwestycyjne pozwalają najczęściej stać się właścicielem części obiektu hotelowego. Ma to przynosić konkretny zysk, obliczany jako część przychodów obiektu noclegowego lub jako stały procent od zainwestowanej w zakup kwoty. Apartament w hotelu może być oczywiście również użytkowany przez samego właściciela – w takiej sytuacji wpływy bywają nieco mniejsze, jednak dodatkową korzyścią jest możliwość spędzenia wakacji własnym lokalu, praktycznie bez konieczności ponoszenia opłat z tego tytułu.

Apartamenty inwestycyjne – czy to się opłaca?

Zakup apartamentu inwestycyjnego, szczególnie w atrakcyjnej miejscowości turystycznej, może być korzystny z wielu względów. Przede wszystkim możemy liczyć na stosunkowo wysoką rentowność zainwestowanych środków – zwykle sięga ona 7-8% i jest gwarantowana przez operatora obiektu. Jednocześnie jest to stosunkowo pewna inwestycja – nabywamy wszak nieruchomość. W razie konieczności życiowej zawsze możliwa jest też sprzedaż naszego lokalu i odzyskanie zainwestowanych środków.

Apartamenty w hotelach – pomimo swojego inwestycyjnego charakteru – są też często wykorzystywane jako miejsce spędzania wakacji. Przykładowo obiekt we wspomnianym na wstępie Szczyrku pozwala na korzystanie z licznych udogodnień – znajdziemy tu strefę SPA z sauną, podgrzewany basen czy taras, umożliwiający podziwianie piękna polskich gór. Pod względem opłacalności inwestycji w hotel Szczyrk jest więc jedną z najlepszych opcji, zarówno wtedy, gdy rozpatrujemy rentowność najmu, jak i użytkowanie we własnym zakresie.